Korábbi híreink

Országos bajnoki címvédések Zalában

Összesen 19 klub 130 versenyzője lépett a küzdőtérre szombaton az Atrox Kupáért kiírt SKIF szabályrendszerű shotokan karate országos bajnokságon. A mezőnyben a százhalombattai klub versenyzői is 15 fővel indultak. Az egész napos csaták két fő kategóriában (formagyakorlatok és küzdelem) zajlottak és csapatunk tagjai a tőlük megszokott kiemelkedően szép eredményeket érték el.

A diadalmenetet Sárándi Attila 13-14 éves korosztályban elért formagyakorlatban szerzett aranyérmével kezdődött és Almási Loretta szintén 13-14 éves lány korosztályban kiharcolt kata és szabad kumite aranyaival folytatódott. Győri Csaba a 18-20 éves kategóriában hozta legjobb formáját, melyet a bírók aranyéremmel díjaztak. Ugyanebben a korosztályban Voda Zoltán végig verekedve magát az elé kerülő versenyzőkön, küzdelemben közönség díjas lábtechnikái után szintén arany éremmel jutalmazták. Osztovics Brigitta a felnőtt női mezőnyt utasította maga mögé szabad küzdelemben és katában is dobogóra állhatott. Dimény Anikó szintén a felnőtt nők között a kiváló ezüst érmet harcolta ki formagyakorlatban és küzdelemben is. Gajárszki Benjamint is a dobogó második fokán tapsolhattuk meg miután katában és kumitében is a 16-17 éves korosztályban a tőle megszokott jó formát hozta. Egyéni versenyzőként a felnőtt férfiak között Sándor Imre is shiaira lépett, katában arany, kumiteben pedig ezüst érmet szerzett. A csapat küzdelmekben négy battai csapat is indult különböző kategóriákban Almási Loretta - Dimény Anikó - Osztovics Brigitta katában aranyérmet, Puskásné Vízhányó Eszter - Vlasin Ibolya - Bezeczky Csaba katában bronz, Győri István - Farkas József - Nikolics István férfi katában 9 induló közül 3. helyezést, míg a Géczy Tihamér - Sándor Imre - Voda Zoltán férfi kumite csapat a dobogó legfelső fokára állhatott fel. A százhalombattai csapat összesítésben 60 ponttal 19 egyesület közül a 2. helyet szerezte meg, míg a legeredményesebb egyéni versenyzőnek járó díjat a női kategóriában Almási Loretta (3 arany) a férfiaknál, pedig Sándor Imre (2 arany, 1 ezüst) kapta, melyet László Pétertől, az ATROX Mérnök Kft. ügyvezetőjétől vehettek át.